Ejszakai-futas-hu

PÉTER ATTILA az 575 SUNSET RUN szpíkere

2018. január 25. 10:05 - 575 Team

Attilát vélhetően nem kell senkinek bemutatni, hiszen az év 365 napjából legalább 100 napot sportesemények műsorvezetésével tölt

Péter Attilával találkozhattok szinte az összes magyarországi rangos futóversenyen. Ő az a szpíker, aki mindent megtesz a jó hangulatért, még a legnagyobb létszámú futórendezvényeken is van a többséghez egy kedves szava, egy biztatása. Sok rendszeresen versenyzőt arcról felismer, kívülről tudja a legjobbak korábbi eredményeit is, mindig tökéletesen felkészült. Egy szóval: profi.

Attila testnevelő tanárként végzett 1984-ben a Pécsi Egyetemen. 15 éven át tájékozódási futó, junior korában válogatott kerettag is volt, edzőként is tevékenykedett. A triatlonsportban aktív munkájáért díjazták is. Ő a triatlon magyar hangja és szerintünk a futásé is. Talán kevesen tudják róla, hogy kétszeres ironman (3,8k úszás, 180k kerékpár, 42k futás). Dolgozott sportruházat gyártó cégnél oktatóként és mára szinte minden sportágban jeleskedik, mint szpíker. A mozgás a mindennapjainak része, rendszeresen sportol szülővárosában, a gyönyörű adottságokkal rendelkező Kaposváron és környékén.

Keszthely_tri_rajt

2016-ban Keszthelyen a középtávú triatlon rajtja előtt

Nagy örömünkre Péter Attilát sikerült megnyernünk, így idén a Keszthelyi Sportfesztiválunkon nem csak az 575 Keszthely Triathlon  szombat reggeli középtávú rajtját, de az 575 Sunset Run 7 és 14 kilométeres távját is ő fogja elindítani a mezőnyt és az utolsó pillanatig fog bíztatni benneteket a versenyközpontban.

Attilával készült interjúnkat olvashatjátok.

A '80-as évek végén a Deseda triatlonnal indult a karriered, mondhatjuk, hogy véletlenül?

A válaszom összetett, hiszen részben igen. Ezt megelőzően tájékozódási futóversenyeken konferáltam már, de mivel ezek a rendezvények a nézők szempontjából nem annyira érdekesek így nem lettem ismert. Aztán jött az említett Deseda triatlonverseny, ahol minket tájékozódási futókat arra kért a szervező, hogy jelöljük ki a futópályát. A rajt előtt már készen voltunk ezzel a feladattal és akkor azt mondták, hogy akkor jöjjön az Attila, majd ő bemondja mikor mi történik. Ekkoriban a strandon még volt egy hangszóró és én úgy döntöttem, hogy az ezt működtető piros gombot a rajt előtt 30 perccel már megnyomom és úgy is hagytam a verseny végéig. Ezzel azt értem el, hogy a strandolókat egyre jobban érdekelte, hogy mi történik a versenyen és odajöttek drukkolni, szuper hangulat lett. Ezt látva a többi versenyszervező is meghívott a saját versenyére. Ennek több, mint 30 éve.

Mi változott azóta a rendezvényeken?

Óriásit fejlődött minden, nemcsak a rendezvények a futók is. Ebben nagyon nagy segítségükre vannak a kütyük, az appok, a klubok ahová lehet csatlakozni. Az interneten komplett edzésterveket lehet letölteni. Hozzáteszem a sportruházat is óriási fejlődésen ment keresztül. Azt gondolom, hogy az elmúlt 20 évben nagyobb volt az előrelépés, mint az elmúlt 200 évben. A futóversenyek kínálata is pazar. Vannak akadálypályás futások, rövidebb-hosszabb bulis vagy éppen több napos futások vagy olyan, mint Keszthelyen a Sunset Run lesz, hogy a versenyzők a naplementében rajtolnak és belefutnak az éjszakába. A másik, amire büszkék lehetünk, hogy a magyarországi versenyek igazán magas színvonalúak hozzák, vagy meg is előzik az európai szintet.

Milyen egy jó verseny?

Versenyzői és versenyszervezői fejjel is gondolkodva a szponzorok kiszolgálása soha nem lehet a verseny hátrányára. Mondok példát: azért, mert valakinek van egy ruhagyár szponzora a futópálya nem vezethet át a gyáron. A versenyszervezőnek a versenyszabályoknak és a távoknak megfelelően kell kiszolgálnia a nevezőket. Nagy előny egy gazdag rajtcsomag, de ha emiatt nincs idő a szervezés további fontos részleteire és mondjuk a futópályára behajt egy busz, akkor az igencsak elveszi a szép rajtcsomag élményét. A jó versenyre a célbaérkezés után azonnal újból benevezne az induló.

A szpíkerkedés és a versenyek szervezése mellett hogyan alakult a magánéleted?

A feleségemmel még a gimnáziumban ismerkedtem meg Kaposváron. Pécsen ő is testnevelő tanárként végzett, így nagyon jól tudtunk  és tudunk együttműködni az élet minden területén. 4 gyermekünk van, a legidősebb akkor született, amikor 24 évesek voltunk, a legfiatalabb pedig amikor betöltüttük a 33-at.

Idén 8. alkalommal rendezed február 4-én a Kaposvári Farsangi Félmaratont.

A verseny története igazán érdekes. 8 évvel ezelőtt az 50. születésnapomra készültem és azt terveztem, hogy meghívom a sportoló barátaimat is. Szorgosan küldözgettem e-mailben a meghívókat és szinte mindegyik visszajelzésben benne volt, hogy a buli mellett azért de jó lenne egyet futni is. Na ekkor leültem egy térképpel kiszemeltem a kaposvári dombokat megnéztem, hogy mi lenne a versenyközpont és a cél és így pont kaptam egy 21 kilométeres távot, ezt égi jelnek tekintettem. Akkor 8 éve 180 fővel indultunk, idén több, mint 1000 nevezőnk van. Betelt a létszám, de nézőként is szeretettel várunk mindenkit. Bővebb információ a www.kaposvardombjai.hu oldalon találnak az érdeklődök.

Nevezz be és nyerj!

575 SUNSET RUN - Nevezz be és rajtolj a naplementében!

Aki a korábbi években indult már az I love Balaton Éjszakai Futáson megtapasztalhatta, hogy egy különleges versenyen vehet részt. tovább

Technikai futó felső 2. rész – Most a férfiaké a terep!

2015. november 27. 13:58 - Kovács Erika

Teljesen új színkombináció és minta, itt az első választható mez!